Încă un maramureșean s-a urcat băut la volan și a fost prins de polițiști

Ad imageAd image
Oferte turism în Grecia 2026 cu plecări din Baia Mare și Cluj. Vezi toate zborurile.Oferte turism în Grecia 2026 cu plecări din Baia Mare și Cluj. Vezi toate zborurile.

Miercuri, 3 august, la ora 20.31, polițiștii Serviciului Rutier au oprit pentru control un autoturism condus pe raza localității Buciumi.

La volan a fost identificat un bărbat de 41 de ani din localitate, care a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind de 0,63 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la Spitalul Județean de Urgență Dr. Constantin Opriș Baia Mare, pentru recoltarea de mostre biologice de sânge în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.

În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal și continuă cercetările sub aspectul săvârșirii conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice sau a altor substanțe.

ZiarMM

Distribuie articolul
- Advertisement -
Adaugă un comentariu