Ad imageAd image

FOTBAL BAIA MARE – Primele puncte pentru CS Minaur în Liga 3 (FOTO)

Au venit și primele puncte pentru CS Minaur Baia Mare în actuala ediție de campionat. Un categoric 3-0 cu Olimpia Satu Mare, pe stadionul „Viorel Mateianu” din municipiu, la finalul unui meci în care băimărenii au controlat partida de la un capăt la altul. Primele 2 goluri s-au marcat în prima repriză, astfel că la pauză băieții noștri intrau ceva mai liniștiți. A urmat încă un gol în a doua parte a jocului, astfel că Minaur bifează primul succes din acest campionat în fața propriilor suporteri.

Ciprian Danciu, antrenor CS Minaur, într-un interviu acordat Ziarmm.ro, le cere suporterilor să aibă răbdare, că vor veni și rezultatele, mai ales că avem în echipă jucători tineri, dornici să demonstreze ce pot, însă este nevoie de răbdare. Obiectivul echipei este de a rămâne în Liga 3.