Rugby – Supercupa Europei Centrale si de Est: CSM Stiinta Baia Mare castiga meciul tur cu Nada Split, scor 22-3

Rugbistii pregatiti de Eugen Apjok si Vasile Lucaci au reusit sa se impuna in mansa tur a Supercupei Europei Centrale si de Est, in fata formatiei croate, Nada Split. Baimarenii s-au impus cu scorul de 22-3, dupa ce la pauza conduceau cu 10-0.

CSM Stiinta: Balan (45 Dico), Rusu (60 B. Botezatu), Barlea (45 Gorun), Hristache, Danila, Stoica (45 Buzatu), Macovei (60 Ursache), Ene, Podea, Ailenei, I. Botezatu (45 D. Botezatu), Dinis, Gavriloaia, Pop si Niacsu (45 Budusan).
Marcatori: Hristache (eseu in minutul 24, rateaza Ailenei), Rusu (eseu in min. 35, Ailenei rateaza), Ene (eseu in min. 56, Budusan rateaza), Dinis (eseu în min. 65, Budusan transforma).

Returul va avea loc, sambata 27 noiembrie, la Baia Mare.