- Publicitate -
Ad imageAd image

Rugby – CN Under 19: CSS 2 Siromex Baia Mare – CSS 3 Steaua Bucuresti 34-0 (13-0)

Rugbystii de la CSS 2 Siromex au reusit sa-si indeplineasca obiectivul pe care si l-au propus pentru partida cu Steaua din a IV-a etapa a campionatului, obţinind victoria cu punct bonus. Doar primele minute au fost ceva mai echilibrate, cind de altfel stelistii au avut parte de o lovitura de pedeapsa, netransformata. in min. 14, dupa mai multe atacuri pe treisferturi, baimarenii „sparg gheaţa”, reusind primul eseu, ramas netransformat, 5-0. in min. 32 il vor reusi pe cel de al doilea, tot netransformat, ca pina la pauza sa mai insrie dintr-o lovitura de pedeapsa. Al treilea eseu vine imediat dupa inceperea celei de a doua reprize, asa ca incepea galopul dupa cel de al patrulea eseu, aducator de punct bonus. CSS 2 Siromex va inscrie nu un eseu, ci doua (unul transformat), insa doar pe final, prin Bumbu. O victorie clara, ce pastreaza formaţia noastra in fruntea clasamentului. Punctele formaţiei noastre au fost marcate de Bumbu, doua eseuri, Tomascu, Malan si Ciaparii cite un eseu, Tiron trei transformari si o lovitura de pedeapsa.

CSS 2 Siromex: Pristaviţa, Tomascu, Pocris – Rosu, Vlasin – Postolachi, Toma, Justian – Ciaparii, Tiron – Bumbu, Lazar, Padureţ, Malan – Paraschiv. Rezerve: Lapadat, Pintean, Matei, Filipas, Imre, Vinţ.