Minaur învinge Steaua, dar cu emoții

Cu 27-26 (16-11) a învins-o Mnaur sâmbătă pe Steaua în Sala polivalentă ”Lascăr Pană”, în etapa a 3-a a Ligii Zimbrilor.

Minaur a jucat bine în prima repriză, dovadă că a și intrat la vestiare cu un avantaj liniștitor, de cinci goluri. În a doua umătate a părții secunde, băimăreni au avut și șase goluri diferență și se părea că nu mai sunt probleme. Au început însă în ultimele cinci minute ale partidei, când, de la 27-23 (min. 55) pentru Minaur, ”militarii” s-au apropiat la 27-26. S-a terminat însă cu victoria Minaurului, care are trei victorii din tot atâtea meciuri în noua ediție a Ligii Zimbrilor.

În etapa a 4-a, în 21 septembrie, Minaur va juca în deplasare la CSM București, de la ora 17.30, partidă care va fi transmisă pe Pro Arena.

Sursa foto: CS Minaur