Handbal feminin – Liga Nationala: HC Zalau – Stiinta HCM Baia Mare 33-24

Fetele lui Ioan Baban si Ioan Gerhard au fost invinse la scor, in deplasarea de la Zalau, altadata un meci incins pana la finalul celor 60 de minute de joc. Din pacate, in acest sezon, echipa baimareana a pierdut la 9 goluri diferenta 33-24, dupa ce la pauza scorul era 16-10 in favoarea zalauancelor.

HCM Stiinta Baia Mare: Vulturar, Cetateanu – Rudics 9 (3 din 7 m), Buceschi 5, Balint-Hotea 5 (2), Dobromir 2, Tatar 2, Osan 1, Klocza, Puiu, Parvut, Pomohaci, Pop, Tomescu. Director tehnic: Ioan Baban; antrenor: Ion Gherhard.

Cu aceasta infrangere, Stiinta HCM coboara pana pe locul 8 al clasamentului, ramanand la 6 puncte acumulate in cele 7 jocuri disputate. In urmatoarea etapa, duminica 7 noiembrie, handbalistele noastre vor primi vizita formatiei HCM Roman.