HANDBAL FEMININ – CS Minaur pierde în Germania după foarte multe greșeli

Minaur a pierdut azi, 15 ianuarie, în Germania, partida disputată împotriva echipei SG BBM Bietigheim, scorul final fiind 39-20, la finalul unui joc clar dominat de echipa gazdă. În a doua repriză minauristele, după ce și-au dat seama că nu au cum câștiga partida, au dorit ca măcar înfrângerea să nu fie la diferență mare de scor. Nu a fost să fie, meciul fiind tranșat de altfel în prima repriză.

Șansele de calificare rămân intacte și poate acest lucru contează cel mai mult acum. CS Minaur a avut multe ratări, multe greșeli care au fost fructificate fără probleme de nemțoaice, semn că Bietigheim nu e o echipă oarecare, ci un adversar redutabil, care va fi greu de învins în meciul retur din 19 februarie din Polivalenta Băimăreană. A fost un meci frumos, handbal de înaltă calitate, însă minauristele mai au de lucru dacă vor să accedeadă în faza următoare a competiției. Au fost și unii care deja au cerut demisia antrenorului Raul Fotonea.

Următorul meci pentru echipa noastră va fi în 23 ianuarie, tot în deplasare, Nantes-CS Minaur, duminică 23 ianuarie, cu începere de la ora 15.00.