Fotbal UEFA Champions League: Inter a invins Tottenham cu 4-3 – Vezi rezultatele complete ale rundei

Miercuri seara s-a disputat runda a doua a partidelor din grupele UEFA Champions League. Pe teren propriu, echipa lui Chivu, detinatoarea trofeului, a facut spectacol, cu Tottenham, invingandu-i pe oaspeti cu 4-3. Onoarea englezilor a fost salvata pe final cu doua goluri in ultimele minute de joc.

Rezultatele complete ale rundei:

Grupa A:

Inter Milano – Tottenham 4-3 (Zanetti 2, Eto’o 11 – penalty, 35, Stankovic 15 / Bale 52, 90, 90+1)

*Cristi Chivu a fost titular la Inter, iar in minutul 63 a fost inlocuit cu Pandev. Tottenham joaca in 10 din minutul 7, cand portarul Gomes a fost eliminat. Intre buturi a intrat Cudicini, iar Modric a fost scos de pe teren.

FC Twente – Werder Bremen 1-1 (Janssen 75 / Arnautovic 80)