Fotbal Liga I: Victoria Branesti – Astra Ploiesti: 1-1, in ultimul meci al etapei a 6-a

Formatia Victoria Branesti a terminat, luni, la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, pe teren propriu, la Buzau, in compania echipei Astra Ploiesti, in ultimul joc al etapei a VI-a din Liga I.

Gazdele au marcat prin Olariu ’23 din penalti, iar oaspetii au punctat prin Seto ’52.

Olariu a deschis scorul in minutul 23, dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Rohat la Simion. Seto a egalat in minutul 52, trimitand in poarta, de langa Marincau, mingea centrata de Mihalache de pe partea dreapta.

Victoria Branesti: 22. Cernea – 2. Maghici, 5. S. Bar, 24. Marincau, 16. Nicola – 10. Oprea, 17. Olariu, 8. Popa, 4. Nicoara (25. Novac ’85) – 26. C. Negru (9. C. Coman ’57), 11. Simion (29. Prodan ’89). Antrenor: Ilie Stan.

Astra Ploiesti: 12. Ebede – 4. Mihalache, 5. Rohat, 24. Nogo, 17. Sandu – 7. Paulinho (2. Matel ’79), 14. Fl. Patrascu – 8. Seto, 18. Popara (15. Mihalcea ’74), 23. Dinu – 21. Fatai (11. Bornosuzov ’90+3). Antrenor: Mihai Stoichita.

Cartonase galbene: Nicoara ’51, Maghici ’73 / Fatai ’87, Sandu ’90+1.

Arbitri: Georgian Ionescu (central) – Adrian Vidan, Vladimir Urzica (asistenti) – Ciprian Amarandei (rezerva).

Observatori: George Ionescu, Paul Costas.

Supervizor: Ion Neagu.

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori.