Fotbal, Liga I: Otelul a invins Steaua si se mentine pe prima pozitie – Vezi toate rezultatele inregistrate duminica

Otelul Galati si-a consolidat pozitia I in clasamentul Ligii I Bergenbier la fotbal, invingand Steaua. Elevii antrenati de Dorinel Munteanu au reusit sa deschida scorul in minutul 20, prin golul lui Sarghi. Pana la final nu s-a mai inscris deloc, astfel ca galatenii au luat toate cele trei puncte puse in joc. Steaua se afla la a doua infrangere consecutiva in acest sezon. Otelul este lider, cu 19 puncte, iar Steaua e pe 4, cu 15 puncte. Scor final: Otelul – Steaua: 1-0.

Rapid Bucuresti a realizat scorul etapei, invingand categoric Victoria Branesti, intr-un meci disputat pe teren propriu. Gazdele au marcat prin Cassio (25 si 59), Cesinha (29), Roman (62), Constantin (65), Frunza (68) si Lazar (88). Pentru oaspeti a inscris Simion (37). In urma victoriei din Giulesti, rapidistii ocupa pozitia a doua in clasament, la un punct de lider. Scor final, Rapid – Victoria: 7-1.

Sportul Studentesc a pierdut pe teren propriu cu Astra Ploiesti, dupa un meci in care si-a dominat adversara. Unicul gol al partidei a fost reusit de Fatai, care a speculat o greseala in aparare (o pasa gresita catre portar) si a inscris in poarta goala, dupa ce a driblat portarul. Infrangerea mentine echipa gazda la coada clasamentului. Dupa 9 etape, aceasta a acumulat doar 7 puncte, ocupand penultimul loc. Scor final, Sportul – Astra: 0-1.

Pandurii Targu Jiu nu au reusit nici macar un punct pe teren propriu, impotriva echipei din Timisoara. Oaspetii au deschis scorul in minutul 41, cu o executie a lui Axente. Acesta a fost si unicul gol al meciului. In urma acestui rezultat, Timisoara ocupa locul 3 in clasament, la doar doua puncte de lider. Scor final: Pandurii – FC Timisoara: 0-1.