Fotbal Liga I: Cu un egal la Brasov, Dinamo e pe primul loc – Vezi rezultatele inregistrate duminica

Duminica, FC Brasov si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, intr-un meci din cadrul etapei a 7-a a Ligii I la fotbal. Gazdele au deschis scorul si apoi au condus din nou, insa au fost egalate de fiecare data. Ultimul gol al dinamovistilor a venit in minutul 87. Scor final, FC Brasov – Dinamo Bucuresti: 2-2.

Intr-o alta partida, desfasurata tot duminica, FCM Targu Mures a reusit prima victorie dupa trei esecuri consecutive. Antrenorul Ovidiu Sabau a obtinut un rezultat pozitiv la primul meci pe banca tehnica a echipei. Unicul gol al partidei a fost inscris de Florin Dan, in minutul 27. Scor final, FCM Targu Mures – Gaz Metan Medias: 1-0.

FC Timisoara a reusit o remiza, in deplasare, la Astra Ploiesti, echipa care nu a castigat niciun meci in actualul campionat. Scorul a fost deschis de Fatai, in minutul 56. Golul egalizator a venit de la Helder, cu 15 minute inainte de fluierul final. Scor final, Astra Ploiesti – FC Timisoara: 1-1.