Fotbal Europa League: Hajduk Split – Unirea Urziceni: 4-1 – Doar o minune in retur ii poate califica pe ialomiteni

Unirea Urziceni are sanse mici de calificare in faza urmatoare a Europa League, dupa o infrangere usturatoare, cu 4-1, la Split, unde echipa gazda a trecut fara probleme de ialomiteni. Surprinzator, cei care au deschis scorul au fost oaspetii, cu un gol al lui Frunza, in minutul 35.

Dupa doar cinci minute, croatii au egalat, prin Ibricic, la o gafa a portarului Grigore. A doua repriza a adus o ploaie de goluri pentru echipa din Urziceni. Pentru Hajduk au marcat Ibricic, Brkljaca si Cop.

Returul se va desfasura peste o saptamana, la Urziceni.

Au evoluat echipele

Hajduk Split: Radosevic – Oremus, Maloca, Buljat, Strinic – Andric – Ibricic, Tomasov, Trebotic – Vukusic, Sharbini. Antrenor: Stanko Poklepovici.

Unirea Urziceni: Urziceni: Grigore – Epaminonda Nicu, Maftei, Galamaz, Bordeanu – Brandan – Marinescu (Paraschiv 47), Frunza, Onofras – Rusescu, Bilasco. Antrenor: Roni Levi.