Fotbal – Cupa Romaniei: Dinamo se califica in semifinale dupa loviturile de la 11m! Vezi aici rezultatele si programul de azi

Prima semifinalista a Cupei Romaniei este FC Brasov, care a reusit sa se impuna pe teren propriu in fata formatiei FC Timisoara, scor 1-0. Golul a fost reusit de Cristescu in minutul 93, dintr-o faza indelung contestata de timisoreni ca fiind una neregulamentara.

In ultimul meci al zilei, Dinamo s-a calificat in dauna echipei Universitatea Craiova, dupa ce a reusit sa se impuna la loviturile de departajare, scor 3-1. Oltenii au deschis scorul in minutul 30 prin Dina, Catalin Munteanu avand sa egaleze pentru „caini” in minutul 60. La 11 m au marcat Andrei Cristea, C. Munteanu si Adrian Cristea pentru Dinamo, in timp ce, pentru Craiova a inscris Ologu.