- Publicitate -
Ad imageAd image

Cupa României: Minaur pierde finala mică pe mâna arbitrilor

CS Minaur Baia Mare a pierdut duminică finala mică a Cupei României la handbal masculin.

Echipa băimăreană a fost învinsă cu 22-20 (11-11) de HC Dobrogea Sud Constanța, dar rezultatul putea fi altul dacă cei doi arbitri nu ar fi influențat decisiv ultimele minute ale partidei. Se pare că din nou a trebuit să câștige altcineva.

Statistică csminaur.ro:

HC Dobrogea Sud Constanța – CS Minaur Baia Mare: 22-20 (11-11)

• Sala sporturilor din Constanța; cca 700 spectatori
  • Au arbitrat: Marian Draghici – Victor Ionuț Drăguț (Focșani). Observator: Ion Șerbu (București)
  • Aruncări de la 7m: 6-3 (transformate: 5-3; a ratat Nikolic). Minute de eliminare: 10-10 (în min. 69, Nikolic a fost sancționat cu cartonaș roșu și albastru / în min. 42, Vujic a primit cartonaș roșu pentru trei eliminări; în min. 59, Mollino a fost sancționat cu cartonaș roșu și albastru)
  • Dobrogea Sud: Dan Vasile (8 intervenții, a marcat un gol) – Strahinja Stankovic 6 (5 din 7m), Alexandru Andrei 4, Irakli Chikovani 4, Zoran Nikolic 3, Vitali Komogorov 2, Liviu Caba 1, Gabriel Ilie 1, Ionuț Stănescu, Marin Vegar, Daniel Susanu. Antrenor: George Buricea
  • Minaur: Barna Buzogany (6 intervenții, a apărat și un 7m), AntonTerekhov (5 intervenții), Răzvan Pop – Alexandru Csepreghi 5 (3 din 7m), Daniel Bera 4, Andrei Buzle 3, Anderson Mollino da Silva 3, Tudor Buguleț 1, Robert Nagy 1, Gabriel Massuca Teca 1, Tomas Cip 1, Stefan Vujic 1, Milan Kotrc, Erik Pop. Nu au jucat: Mihai Bușecan, Ștefan Huta. Antrenor: Alexandru Sabou