CU GOL PE FINAL DE MECI – Minaur s-a calificat în turul 4 al Cupei României la fotbal

Ad imageAd image

Criticile primite de la conducerea Primăriei Baia Mare le-au prins bine jucătorilor de la CS Minaur. Echipa din Baia Mare a reușit să se impună azi, 14 septembrie, în fața celor de la CSM Satu Mare în turul III al Cupei Romaniei, cu scorul de 2-1, la capătul unui meci cu foarte multe emoții. Minaur a caștigat partida cu un gol marcat în minutul 88, cand nimeni nu se mai aștepta și toată lumea era cu gandul la prelungiri. Însă un gol care o duce pe Minaur în faza următoare a competiției, turul IV din Cupa Romaniei.

Faza de Play-off este programată pentru data de 29 septembrie, iar acum vor intra în competiție și primele cluburi din primul eșalon al fotbalului romanesc. Aici intră cele 24 de echipe calificate din turul 3, precum și 8 echipe din Liga 1, cele de la locul 9 în jos în ultimul sezon din Liga 1.

După faza aceasta se trece la grupe, unde vor intra cele 16 echipe câștigătoare în play-off și primele 8 formații din sezonul anterior al Ligii 1. Cele 24 de echipe vor fi împărțite în 3 urne valorice, urmând a fi repartizate în 4 grupe de câte 6 echipe.

Toate echipele vor juca un meci cu o echipă din urna 1, un meci cu o echipă din urna 2 și un meci cu o echipă din urna 3, potrivit csminaur.ro.