ACS Fotbal Feminin Baia Mare – o victorie de nota 10. 10-0

ACS Fotbal Feminin Baia Mare a întâlnit-o în 13 octombrie pe ACS Atletic Drobeta într-un meci din etapa a 4-a a Ligii 2, desfășurat pe stadionul „Viorel Mateianu”.

Băimărencele au dominat meciul de la început, deschizând scorul încă din primul minut, prin Adriana Ilieș. Până la pauză au mai marcat Andreea Cândea (minutele 14 și 40), Giulia Giura (autogol, 16) și Alexandra Buftea (38).

După pauză, spectacolul de goluri a continuat, ACS Fotbal Feminin Baia Mare marcând din nou prin Alexandra Buftea (55), Nadia Coreniuc (70), Andreea Cândea (72 și 79) și Dariana Szalay (75). 10-0 a fost scorul final.

Echipa antrenată de Daniel Lupuți a început cu următoarea formație: Larisa Boja, Anamaria Samok, Rus Cristina, Olar Larisa, Nadia Coreniuc, Iulia Pop, Alexandra Buftea (căpitan), Andreea Gulin, Adriana Ilieș, Pop Diana și Andreea Candea. După pauză, au intrat pe teren și Bianca Lazăr, Dariana Szalay, Cătălina Circiu, Emma Drule și Daria Asăujan.

Pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare urmează un meci în deplasare la Pitești, pe 3 noiembrie, împotriva ACS Fotbal Club Argeș.