Fotbal Liga I: Liderul pierde doua puncte pe teren propriu cu campioana en-titre – Ardelenii acuza arbitrajul si sesizeaza DNA – Vezi tot programul etapei

Sambata seara, liderul Ligii I Bergenbier la fotbal, Otelul Galati, a remizat pe teren propriu cu campioana en-titre. Ardelenii au egalat in minutul 90, dar au acuzt arbitrajul, cerand interventia DNA, pentru a verifica eventualele implicatii ale echipei Dinamo Bucuresti. Scorul a fost deschis de Iorga, in minutul 58, oaspetii egaland prin Peralta, in ultimul minut de joc. Scor final: Otelul Galati – CFR Cluj: 1-1.

Vineri, s-au disputat alte doua meciuri din aceeasi etapa. Dinamo a invins greu, pe teren propriu, echipa din Medias. Gazdele au fost conduse cu scorul de 2-1, pana in minutul 70. Au marcat Alexe, Cristea si Scarlatache (pentru Dinamo) si Litu si Trtovac, pentru oaspeti. Scor final: Dinamo – Gaz Metan Medias: 3-2.