Fotbal Cupa Romaniei: Steaua trece in sferturi, dupa un meci electrizant – Vezi toate rezultatele din optimi

Steaua s-a calificat in faza urmatoare a Cupei Romaniei, dupa un meci tensionat cu Sportul Studentesc. La finalul celor 90 de minute, scorul a fost egal: 1-1. In prelungiri, nu s-a inscris deloc, astfel ca s-a trecut la loviturile de departajare. Steaua a inscris de trei ori, iar studentii doar o singura data. Scor final, Steaua – Sportul: 4-2.

Intr-un alt meci, CFR Cluj a castigat cu 2-0 meciul cu FCM Targu Mures si a promovat in sferturile de finala din Cupa Romaniei. CFR a deschis scorul prin Bjelanovici (minutul 32) si a inchis tabela prin Sforzini (minutul 90).

Bruno Moraes 67

FC Timisoara – Vointa Sibiu (II) 1-1 dupa prelungiri, 4-3 la lovituri de departajare