Fotbal – Liga a III-a: FC Maramures invinge pe Gaz Metan II Medias, scor 2-1

Echipa antrenata de Romica Buia, FC Maramures Universitar, s-a impus in fata formatiei Gaz Metan II Medias cu 2-1, in etapa a noua a Ligii a III-a la fotbal.

Moldovan a deschis scorul pentru echipa baimareana in minutul 69 al partidei, acesta fiind introdus introdus in teren la pauza. Pentru medieseni a egalat Boaru cu 9 minute inainte de final, insa portrarul golgheter al baimarenilor, Alin Bota, a inscris din nou din penalty, in minutul 93, aducand astfel 3 puncte vitale pentru FC Maramures. Cu aceasta victorie, trupa lui Buia aduna 17 puncte in clasament, in timp ce oaspetii raman la cota 13.

FC Maramures: Bota – Hotico, Somcherechi, Toma, Durus, Craciun (Moldovan 46′), Bumba (Chiorean 60′), Fritea, Pop (Ernszt 46′), Apetrei, Achim

Gaz Metan II Medias: Fenny – Csiki, Husar, Muth, Marovic, Cruceru, Prekop, Buzean, Cigan, Galanis si Boaru