Handbal masculin Liga Nationala: HC Minaur Baia Mare – CSM Bucuresti: 30-24 – Baimarenii au revenit, dupa ce au fost condusi cu un punct la pauza

A treia etapa a Ligii Nationale la handbal masculin a adus o victorie pentru echipa baimareana. HC Minaur Baia Mare s-a impus pe teren propriu, in fata nou-promovatei CSM Bucuresti, cu scorul de 30 la 24. Chiar daca scorul indica un avantaj consistent in favoarea gazdelor, meciul nu a fost unul usor pentru elevii lui Costica Buceschi.

La pauza, oaspetii conduceau cu un gol diferenta (13-14). In partea a doua, insa, Minaur a preluat conducerea jocului si a reusit sa incheie fericit pentru gazde acest meci.

In urmatoarea etapa, desfasurata pe 25 septembrie, Minaur se va deplasa la Constanta, pentru o confruntare foarte dificila cu echipa gazda.