Handbal masculin: UCM Resita – Minaur Baia Mare: 34-23 – Am pierdut dupa un joc lipsit de coerenta

HC Minaur Baia Mare a pierdut partida din etapa a II-a a Ligii Nationale disputa astazi la Timisoara in compania echipei UCM Resita. UCM s-a impus cu scorul de 34-23 (15-13) la capatul unui meci in care baimarenii au avut o evolutie oscilanta.

Daca in prima repriza sportivii antrenati de Costica Buceschi si Florin Mironsecu au reusit sa tina pasul cu resitenii, in repriza secunda acestia s-au intrecut in ratari iar UCM s-a desprins cu usurinta la 11 goluri diferenta pe tabela la finalul meciului.

Aruncari de la 7m: 3-3 (transformate 2-2, pentru Minaur a ratat Vasile)

Minute de eliminare: 6-6

Marcatori:

UCM Resita: Georgescu 8, Irimescu 5, Vulpe 5, Ghionea 4, Stan 3, Rohozneanu 2, Tucanu 2, Fenici 2, Stamate 1, Petrea 1, Cuciulea 1.

Minaur: Sas 4, Mazilu 4, V. Popescu 4, Asoltanei 3, Steriu 3, Campan 2, Rogoz 2, Fotonea 1.