Fotbal Liga I: Otelul Galati – FC Brasov: 1-0 – Victorie cu un gol in ultimul minut

Otelul Galati a invins pe FC Brasov cu scorul de 1-0, duminica, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a sasea a Ligii I Bergenbier la fotbal.

Otelul a castigat greu, printr-un gol marcat in ultimul minut, de fundalul Sergiu Costin, intr-un moment in care oaspetii jucau cu doi oameni mai putin (Oros si Rusu). Galatenii au irosit si un penalty, prin Pena, acordat pentru hentul in careu al lui Rusu.

Otelul si FC Brasov au disputa meciul direct cu numarul 35, balanta inclinand in favoarea gazdelor, care au 18 victorii fata de 12 ale brasovenilor in 34 de partide. La Galati, FC Brasov a castigat un singur meci, in 2004, alte 15 meciuri incheindu-se cu victoria gazdelor, iar doua la egalitate.

Otelul Galati – FC Brasov 1-0 (0-0)

A marcat: Sergiu Costin (90).

Marius Pena (Otelul) a ratat un penalty in min. 77.

Cartonase rosii: Cristian Oros (Brasov, 70), Adrian Rusu (Brasov, 75).