Cupa Mondiala 2010 Africa de Sud: Noua Zeelanda – Slovacia: 1-1 – Slovacii au fost egalati in al treilea minut de prelungire

Azi, cu incepere de la ora 14.30, a avut loc ultimul meci al Grupei F, in care s-au intalnit Noua Zeelanda si Slovacia. Prima repriza nu a consemnat niciun gol, in ciuda faptului ca ambele formatii au jucat la atact. In debutul partii secunde, Slovacia a deschis scorul, printr-o frumoasa lovitura de cap a lui Vittek. Aflata la carma jocului, Slovacia a mai atacat, insa nu a reusit sa inscrie, ba chiar a ratat ocazii rarisime. Au facut-o, in schimb, jucatorii neozeelandezi. In minutul 93, cand nimeni nu se mai astepta, Smeltz a centrat de pe stanga, iar Reid a reluat din fata portii, egaland scorul. Final de meci: Noua Zeelanda – Slovacia: 1 – 1