Un tânăr a condus fără să dețină permis, iar acum a ajuns după gratiile Penitenciarului Baia Mare

Ad imageAd image
Oferte turism în Grecia 2026 cu plecări din Baia Mare și Cluj. Vezi toate zborurile.Oferte turism în Grecia 2026 cu plecări din Baia Mare și Cluj. Vezi toate zborurile.

Un tânăr de 22 de ani din Unguraș este condamnat la pedeapsa cu închisoarea de 2 ani și 4 luni pentru comiterea, în formă continuată, a infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul fără a deține permis de conducere.

Polițiștii Biroului Urmăriri și Supravegheri Judiciare din cadrul Serviciului Investigații Criminale au pus în executare, sâmbătă, 20 mai, mandatul de executare a pedepsei închisorii emis pe numele tânărului de Judecătoria Baia Mare.

Acesta a fost depistat de polițiști în Baia Mare, iar ulterior a fost depus în Penitenciarul Baia Mare în vederea executării pedepsei.

ZiarMM

Distribuie articolul
- Advertisement -
Adaugă un comentariu