REUȘITĂ – Un jandarm din Baia Mare, locul I la Campionatul de Judo al MAI

Performanță incredibilă reușită de un jandarm băimărean într-o competiție sportivă la care a luat parte recent. Pop Denis a câștigat medalia de aur la categoria sub 35 de ani, -81 de kg, la Campionatul de Judo al Ministerului Afacerilor Interne.
Potrivit Inspectoratului de Jandarmi Maramureș, palmaresul de medalii al jandarmilor maramureșeni se mărește cu fiecare competiție la care iau parte cadrele militare: „Cel mai recent rezultat a venit de la Campionatul de Judo al Ministerului Afacerilor Interne, care a avut loc, în aceste zile, în stațiunea Călimănești, din județul Vâlcea, unde s-au înscris peste 100 de sportivi din toate colțurile țării”.
Plt. Pop Denis este absolvent al Școlii Militare de Subofițeri de Jandarmi “Petru Rareș” Fălticeni și din anul 2019 a fost repartizat la Inspectoratul de Jandarmi Județean Maramureș, a reușit să obțină locul întâi la competiția națională. A obținut medalia de aur la categoria masculin, sub 35 de ani, -81 de kilograme.